16.5.2018 / Gösterim Sayısı : 114

Daday' da Dünya Çiftçiler Günü Etkinliği

#2018.05.16 Daday

İlimiz Daday İlçesi Görük Köyü'nde; 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman YAMAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel SELBİ, İlçe Müdürü Engin KOCAOĞLU, Ziraat Odası Başkanı M. Levent UĞUZBALABAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Ömür ONUR, Gıda Mühendisi Hicret Serra ÇETİN, Ziraat Odası personeli Zahide YENİ ve kadın çiftçiler katıldı.

Etkinliğe katılan kadın çiftçilere; süt hijyeni, sütün değerlendirilmesi, gıda alımında ve tüketiminde dikkat edilecek hususlar ve tarımsal desteklemeler konusunda, sunum eşliğinde bilgilendirmede bulunuldu.

Etkinliğe katılan kadın çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlayan İl Müdürü Osman YAMAN; Tarımda kadının rolü ve önemi, İl Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler, kaliteli ve güvenilir gıda üretimi, gübreleme ve sulamanın önemi ile ilgili kısa bilgiler verdi.

Kastamonu İlinde üretilen ürünlerin çoğunun doğal ürünler olduğunu, bu ürünlerin değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan YAMAN; "Kırsalda kadın çok çalışır, işletmenin bütün işini yüklenir, evin her işiyle ilgilenir. Ürettiğini en iyi şekilde değerlendirir. Bu vesileyle üreten ve değerlendiren tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum. Hepinize iyi bir üretim sezonu diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı. 

Daha sonra, İlçe Müdürü Engin KOCAOĞLU ve Ziraat Odası Başkanı M. Levent UĞUZBALABAN söz alarak katılımcıların Dünya çiftçiler Gününü kutladıklarını belirttiler.

Sorulan soruların cevaplamasının ardından, program hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

''