5.12.2018 / Gösterim Sayısı : 40

Ağlıda Genç Çiftçilere Düveleri Teslim Edildi

#2018.12.05 Ağlı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen, 2018 yılı Genç Çiftçi Hibe Projesi kapsamında büyükbaş hayvan almaya hak kazanan; yedi genç çiftçiye beşer adet olmak üzere toplam 35 adet büyükbaş hayvan törenle teslim edildi.

Ağlı Hükümet Konağı önünde yapılan teslim törenine; İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk YENİAY, Ağlı Ziraat Odası Başkanı Şükrü ÖZSOY, teknik personel, genç çiftçiler ve yakınları katıldı.

Proje kapsamında, duygularını ifade etmek isteyen genç çiftçi Sedat SİPAHİ; "Bizler Ağlı ilçesinde dağ köyü olarak tabir edilen ulaşımın en zor olduğu yerlerde oldukça zor şartlar altında geçimimizi sürdürüyoruz. Atalarımız ve dedelerimizden çiftçilik mesleğini öğrendik. Devletimizin bizlere sunmuş olduğu bu imkândan istifade ettik. Bu da bizim yaptığımız işi daha kaliteli ve severek yapmamız için bizleri motive etmektedir. Bu imkânı bizlere sunan önce devletimiz ve bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Müdürü Ufuk YENİAY yapmış olduğu konuşmasında; "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nın uygulanmasıyla ilçemiz, hayvancılığının gelişmesine olumlu katkı sağlandığını, hayvanları teslim alan genç çiftçilerin hayvanlarına iyi bakmaları gerektiğini ve genç çiftçilerin daima ilçe müdürlükleri ile diyalog halinde olmalarını,  İlçe Müdürlüğü olarak kendilerine her türlü teknik desteği sağlayacaklarını" ifade ederek hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan düve dağıtımı ile tören sona erdi.

''