T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KARAKUZ KÖYÜNDE BUĞDAYGİL YEM BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI

Yayın Tarihi : 19.04.2022

İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından Kastamonu Merkez Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Karakuz Köyünde "Buğdaygil Yem Bitkileri Yetiştiriciliği Kursu" açıldı.

19 kişinin katılımı ile 11 Nisan tarihinde başlayan kurs 21 Nisan tarihinde sona erecek.

Kursa katılan çiftçilerimize bölgede yetiştirilebilecek Buğdaygil Yem Bitkileri ile ilgili bilgiler verilecek. Bölgenin iklim yapısına uygun yem bitkileri çeşitlerinin yanı sıra; bu yem bitkileri ile yapılabilecek silaj karışımları, Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği konularında da bilgilendirmeler yapılacak. Yetiştiricilikte toprak analizinin önemi, toprak analizi için nasıl numune alınması gerektiği konuları işlenecek. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak çiftçilerimize Halk Eğitim Merkezi Onaylı Sertifikaları verilecek. Talep edilmesi halinde diğer köylerimizde de kurslar açılabilecektir.

Kursun açılması için gerekli iş ve işlemleri yerine getiren ve kursun açılmasını sağlayan Kastamonu Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Köyünde kurs açılması için talepte bulunan Karakuz Köyü Muhtarımıza, Kursa katılım sağlayan çiftçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.