T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Devrekani İlçesinde Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi düzenlendi.

Yayın Tarihi : 26.04.2022

​     Kastamonu Devrekani ilçesinde, Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticilere Meyve Ağaçlarında budama ve aşılama eğitimi verildi.

Bitkisel Üretim Şube Müdürü Ümit UÇAR, İlçe Müdürü Özcan GAZİOĞLU ile Ziraat Mühendisi Yusuf Yalçın KAPI, Ziraat Yüksek Mühendisi Turhan MELEK ve Ziraat Yüksek Mühendisi Ferhat ÖZGÖVERCİKLİ tarafından " Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama "eğitimi verildi. Katılımcıların ilgisinin yoğun olduğu eğitimde Meyve bahçelerine gidilerek uygulamalı olarak Meyve Ağaçlarında budama ve aşılama gerçekleştirildi.

     Devrekani İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özcan GAZİOĞLU, bu tür eğitimlerin devam edeceğini belirterek, "Sahip olduğumuz iklim, toprak ve su koşulları ile bereketli topraklarda ürün yetiştiriyoruz. Üreticilerimizin de bu ürünleri doğru yetiştirmesi adına Meyve Ağaçlarında budama ve aşılama eğitimini düzenledik. Çalışma arkadaşlarımıza bu eğitimi organize ettikleri için teşekkür ederim. 

     Eğitimlerimize katılan tüm üreticilerimiz Budama ve aşılama hakkında bilgi sahibi oldular. Tarım kenti olan Devrekani bu tür eğitimlerimizi sürdürecek ve üreticimize katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.