T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Uzman Eller Projelerinin Sözleşmeleri İmzaladı

Yayın Tarihi : 30.05.2022

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin sözleşmeleri Bakanlığımızı temsilen İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU ile yatırımcılar arasında imzalandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU' nun imza töreninde yaptığı konuşmada; "Kırsal alanda tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren üniversitelerin veya meslek yüksekokullarının bu bölümlerinden mezun olan genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmek, eğitimli üreticiler ile tarımsal üretimin kalitesini ve miktarını artırmak amacıyla verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade etti.

Artık dünyada yaşanan sosyal ve ekonomik sorunları, üreten, ürettiğine katma değer katan toplumların daha az zararla faaliyetlerini sürdürdükleri görülüyor.  Güçlü insan merkezli toplumlarda verimlilik artışı çok hızlı değişiyor. Yaşanan gelişmeler dikkate alınarak Uzman Eller Projelerinin desteklenmesi kapsamında yararlanıcı olan genç meslektaşlarımızın bulundukları bölgeye değer katmaları ve örnek üretici vasfında olmalarını, bu kapsamda yapılacak olan yatırımların ilimize, bölgemize hayırlı olmasını bekliyor, bol bereketli çalışmalar diliyorum" dedi.