T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Abana İlçesinde Okullarda Gıda Güvenliği Eğitimi Yapıldı

Yayın Tarihi : 25.12.2023
Tarım ve Orman Bakanlığımızın Stratejik Planı doğrultusunda, "Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek" amacıyla İlçe Müdürlüğümüzce; Abana Atatürk İlkokulu öğrencilerine, "Gıda Güvenilirliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı" konularında eğitim verildi. 

Abana İlçe Müdürlüğümüz personeli Yüksek Ziraat Mühendisi Çilem NAZLI tarafından eğitimde; güvenilir gıda, gıdanın bilinçli tüketilmesi, sağlıklı beslenme, kişisel temizlik, tüketilen ürünlerin etiket bilgileri ve Alo 174 Gıda hattı ile ilgili bilgiler verildi.

Eğitimde, öğrencilerin Okul kantin ve yemekhanelerinde, bireylerin evlerinde ve alışverişlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında sunum yapıldı. Ayrıca Alo Gıda 174 Hattı hakkında bilgiler verilerek, gıdaya yönelik her türlü şikâyette bulunabilecekleri ifade edildi.

Tüketici olan öğrencilerimizin de birer denetçi oldukları ve en iyi denetçinin bilinçli olan tüketici olduğu ifade edilerek, öğrencilerimizin sordukları sorulara cevap verilmesinin ardından eğitim sona erdi.