T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN UYGULANMAKTA OLAN PROJELERE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Yayın Tarihi : 4.01.2024

     İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN UYGULANMAKTA OLAN PROJELERE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME

                                                                        TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan “Kastamonu Topraklarında Kurt Üzümü Yetiştiriciliği Köysel Kadın Çiftçi Dönüşümü Projesi" ve “Benim Engelim Üretim Yapmama Engel Değil Projesi" ile ilgili olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Güray KOÇAK Toplantı Salonunda değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Proje Değerlendirme Toplantısı; İl Tarım ve Orman Müdürü Özcan GAZİOĞLU, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri SÖNMEZOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit KILINÇ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebubekir YİĞİT, Kastamonu İl Ticaret Müdür Vekili Kübra YUMRUDAŞ, Ağaçlandırma Şube Müdürü Ercan ŞEN, Fidanlık İşletmesi Müdürü Levent TEROĞLU, Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet BUTUR, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Kadir KESGİN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Kadir ÇAVDAR, Proje Koordinatörleri,  Proje Paydaşları olan, Sarıkonak Kadın Kooperatifi, Daday Üreten Kadınlar  Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Hanönü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Devrekâni Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan ve ortakları, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencileri ile İl Müdürlüğü personeli katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda söz alan İl Tarım ve Orman Müdürü Özcan GAZİOĞLU, Bakanlığımız tarafından verilen desteklemelerden bahsederken, bu tür projelerinde desteklendiğini ve desteklenmeye devam edeceğini dile getirdi. GAZİOĞLU; “Kurt Üzümü ile başlayan proje maratonumuz, özel bireylere yönelik sosyal sorumluluk projesi olan “Benim Engelim Üretim Yapmama Engel Değil Projesi" Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan ve kategorisi bağlamında ilk olma özelliği gösteren bir projedir. Proje; Özel Bireyleri ve annelerini hedef almakta olup, proje sonunda bu bireylerin topluma kazandırılması planlanmaktadır. Kurt Üzümü Projesi kapsamında 2023 yılında 36.000,00 TL, Özel Bireylere yönelik Projede ise 200.000,00 TL'lik bir yatırım yapılmıştır. Bu tarz projeler ile hem kadınlarımızı hem annelerimizi hem de Özel Bireylerimizi destekleyeceğiz. Sloganımız belli: KADIN ÜRETİR DÜNYA DEĞİŞİR. BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ" diyerek sözlerini tamamladı.

Proje koordinatörleri tarafından, 2023 yılında yapılan ve 2024 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verilmesi, Dijital Pazarlama Kurs Belgelerinin dağıtılması ve kadınlarımız tarafından hazırlanan el emeği göz nuru hediyeliklerin takdimi ile program sona erdi.