T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KASTAMONU TOPRAKLARINDA KURT ÜZÜMÜ KÖYSEL KADIN ÇİFTÇİ DÖNÜŞÜMÜ YAYIM PROJESİ" KAPSAMINDA FİDAN DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 6.05.2024

''Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor'' programı kapsamında Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca desteklenen, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından yürütülen 'Kastamonu Topraklarında Kurt Üzümü Köysel Kadın Çiftçi Dönüşümü Yayım Projesi' kapsamında Hanönü İlçesinde “Hanönü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi"nin ev sahipliğinde fidan dağıtımı ve projede paydaş olan kadın kooperatifleriyle istişare toplantısı gerçekleştirildi. Programa Sarıkonak Kadın Kooperatifi, Daday Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Hanönü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Devrekâni Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortakları, Hanönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aydın ARUKAN ve ilçe personeli, Proje Koordinatörleri Ziraat Mühendisi Ömür ONUR ile Harun DEMİRCİ ve Sosyolog Aysu KÖSERECEP ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube personeli Ferhat ÖZGÜVERCİKLİ ve Kadir ÇAVDAR katılım sağladı.

 Toplantıda projenin amaçları bundan sonra yapılacaklar, kadın kooperatiflerinin karşılaştığı sorunlar ve bu sorunlara dair çözüm önerileri üzerine sohbet gerçekleştirildi. Kadın kooperatifleri birbirleri ile fikir alış verişi yapma imkânı buldu. Fidan dağıtımın ardından kurt üzümü fidan dikimi ve bakımı hakkında teknik personelce kadın çiftçilere bilgilendirme yapıldı. Hanönü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.