T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ekonomik Kalkınma Kümeleri ve Stratejik Yatırım Planları

Yayın Tarihi : 6.05.2024

Bakanlığımızca yürütülmekte olan ve bir kısım finansmanı Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından sağlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) 2. Faz çalışmaları kapsamında yeni Ekonomik Kalkınma Kümeleri (EKK) ve Stratejik Yatırım Planlarının hazırlık çalışmaları kapsamında Abana, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Doğanyurt, Hanönü, İnebolu, Pınarbaşı ve Şenpazar İlçe Müdürleri ve Çiftçi Destek Ekibi (ÇDE) personelinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

03.05.2024 tarihinde İl Müdürlüğümüz Güray KOÇAK toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Müdürümüz Bekir Yücel TANRIKULU, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı GÜLLÜ, KDAKP İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat SİPAHİ, KDAKP İPYB personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü KAYNAŞ, Ziraat Mühendisi Halit Özgür İHTİYAR, Uzman Veteteriner Hekim Dr. Emre DEMİRCİ, Ziraat Mühendisi Halit Özgür İHTİYAR, Gıda Mühendisi Hicret Serra ÇETİN, Ziraat Yüksek Mühendisi Banu DAVUTOĞLU ve Ziraat Mühendisi Yeliz ERDOĞAN katılım sağladı.

İl Müdürümüz Bekir Yücel TANRIKULU toplantıda yaptığı konuşmada Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi hakkında bilgi vererek Ekonomik Kalkınma Kümelerinin oluşturulması ve Stratejik Yatırım Planlarının önemine değindi.

Daha sonra KDAKP Kastamonu İl Koordinatörü Cihat SİPAHİ Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Faz II çalışmaları kapsamında Yeni Ekonomik Kalkınma Kümelerinin oluşturulması ve Stratejik Yatırım Planlarının hazırlık çalışmaları hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.