8.10.2018 / Gösterim Sayısı : 53

İlimiz Azdavay Samancı Köyü'nde Çiftçi Toplantısı Yapıldı

#2018.10.08 Azdavay

İlimiz Azdavay İlçesi Samancı Köyünde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü teknik personeli tarafından çiftçi toplantısı düzenlendi. Bakanlığımızca uygulanmakta olan destek programları ve teşviklerden daha çok çiftçi ve yatırımcının yararlanmasını sağlamak, yatırımcıları bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Samancı Köyü köy odasında çiftçilerimizin katılımı ile düzenlenen bilgilendirme toplantısı büyük ilgi gördü.

Yapılan toplantıya; Tarım ve Orman İl Müdürü Osman YAMAN, İlçe Müdürü Ercan TOSUNOĞLU, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN, Ağlı Ziraat Odası Başkanı Şükrü ÖZSOY, İlçe Müdürlüğü personeli ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Bilgilendirme toplantısında çiftçilere; Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü tarafından kırsal ekonomik altyapı yatırım konularıbireysel sulama destekleri, Genç Çiftçi Projeleri hakkında,  İlçe Müdürü tarafından hayvancılık ve bitkisel üretim desteklemeleri hakkında, İlçe Müdürlüğü personeli tarafından toprak analizi, meyve fidanlarında budama ve aşılama ile gübreleme hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

Daha sonra İl Müdürü Osman YAMAN tarafından uygulanmakta olan tarımsal destelemeler ve diğer tarımsal konularda çiftçilerimize bilgiler verildi.

İl Müdürü YAMAN konuşmasında; "Köyün her türlü tarımsal üretim için oldukça uygun olduğunu müşahede ettik. Eğitim toplantısına gösterilen ilgiden ziyadesiyle memnun olduk. Güvenilir ve kaliteli tarımsal üretim yapmaya mecburuz. Bakanlığımız tarafından verilen tarımsal desteklemelerden siz yetiştiricilerimizin azami bir şekilde faydalanmasını da arzu ediyoruz. Bunun için burada sizlerle beraberiz. Her konuda sizlerden daha fazla proje bekliyoruz. Ekilmedik bir karış toprak kalmaması için elimizden gelen çabayı hep beraber sarf etmeliyiz. Özellikle yem bitkileri ekimi yapmanızı tavsiye ediyorum" dedi.

Sorulan soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

''